Yurtdışı Konuklarımız

http://cloudsdomain.com/uploads/icerikresim/35378.jpgSuzann K. Campbell (ABD)
Prof. Dr. Suzann K. Campbell,  fizyoterapisttir. Emerita ve Chicago Illinois Üniversitesi'nde (UIC) Fizyoterapi Bölümü eski Başkanıdır. Dr. Campbell, Physical Therapy for Children kurucu editörüdür ve 60'tan fazla hakemli makale yayınlamıştır. 40'tan fazla ülkede kullanılan ve Çince, Fransızca, Portekizce, İspanyolca ve Türkçe'ye de çevrilen, yenidoğanlara yönelik fonksiyonel bir motor ölçeği olan Bebek Motor Performansı Testi'nin (TIMP) geliştiricilerindendir. Dr. Campbell, TIMP ve Harris Bebek Nöromotor Testini öğrenmekle ilgilenen sağlık uzmanları için e-Öğrenim kursları sunan bir yayıncılık ve eğitim grubu olan Infant Motor Performance Scales, LLC'nin Ortağıdır.

Campbell, ABD Wisconsin-Madison Üniversitesi'nden Gelişim Fizyolojisi, fizyoterapi alanında lisans, yüksek lisans ve Nörofizyoloji alanında doktora derecesine sahiptir. Pediatrik fizyoterapi alanındaki çalışmaları, Amerikan Serebral Palsi ve Gelişimsel Tıp Akademisi'nden Yaşam Boyu Başarı Ödülü, March of Dimes'tan Araştırmada Liderlik için Jonas Salk Ödülü ve Amerikan Fizik Tedavi Derneği'nden sayısız ödülle onurlandırılmıştır. 

http://cloudsdomain.com/uploads/icerikresim/35376.jpgBrian Hoare (Avustralya)
Doç. Dr. Brian Hoare, Melbourne'da serebral palsili çocuklar için özelleşmiş bir ergoterapisttir. Ayrıca LaTrobe Üniversitesi, Ergoterapi Okulu'nda öğretim üyesidir.  Hoare,  kariyerinin ilk 20 yılını Melbourne'daki Monash Çocuk Hastanesi'nde klinik ergoterapist olarak geçirdi. La Trobe Üniversitesi'nde doktorasını tamamladı ve İsveç Karolinska Enstitüsü'nde doktora sonrası araştırmacı olarak çalıştı. Ayrıca, Monash Üniversitesi Pediatri Bölümü'nde kıdemli araştırmacı ve Avustralya Katolik Üniversitesi'nde fahri araştırmacı olarak da görev almaktadır.
Doç. Dr. Hoare’nin serebral palsi araştırması alanında, yüksek kaliteli kanıtlar sağlamaktadır. Araştırmaları Hakemli bilimsel dergilerde kapsamlı olarak yayınlanmıştır; konferans ve çalıştaylarda sunum yapmak üzere davet edilmiştir. Kitap bölümleri hazırlamış ve uluslararası kılavuzlara uzman olarak katkıda bulunmuştur. Hoare, 2017 yılında Cerebral Palsy Alliance tarafından Kariyer Geliştirme Bursu ile ödüllendirilmiştir. 2018'de Cincinnati, Ohio'daki American Academy for Cerebral Palsy and Developmental Medicine (AACDPM) toplantısında Gayle G Arnold Ödülü'ne layık görülmüştür.

http://cloudsdomain.com/uploads/icerikresim/35375.jpgBaverly Cusick (ABD)
Beverly Cusick, fizyoterapisttir, 1972'de Northeastern Üniversitesi'nde (Boston) Bouve Koleji'nden fizyoterapi lisans derecesini ve Lexington'daki Kentucky Üniversitesi'nden (1988) yüksek lisans derecesi almıştır. Rocky Mountain Sağlık Meslekleri Üniversitesi - Pediatri Programı - Provo, Utah (2006-halen) doçentidir ve NDT temel ve bebek eğitimi almıştır.

APTA, AOPA, NDTA ve Amerikan Serebral Palsi (SP) ve Gelişimsel Tıp Akademisi'nin yıllık konferanslarında; SP'de Ortez için ISPO Uzlaşı Konferansı'nda; İngiliz Prostetist ve Ortotistler Derneği adına; Avustralya, Sidney'deki Uluslararası Serebral Palsi Konferansı'nda dersler vermiştir.1977'den beri, ABD, Arjantin, Avustralya, Brezilya, Kanada, Hong Kong, Hindistan, İrlanda, İsrail ve Yeni Zelanda'da 350'den fazla kurs ve sunum gerçekleştirdi. Ayrıca Avustralya Fizyoterapi Derneği'nin Pediatrik Özel İlgi Grubu'nda konuk eğitmen olarak görev aldı. 1976'dan itibaren, Charlottesville, VA'daki Çocuk Rehabilitasyon Merkezi'nde (şimdi Kluge Merkezi) 9 yıl çalıştı. Daha sonra Charleston, SC'deki MUSC Sağlıkla İlgili Meslekler Koleji'nde 3 yıl boyunca pediatri ile ilgili dersler verdi. Charleston'da ayrıca Güney Carolina Tıp Üniversitesi'nde Gelişimsel Engelliler Bölümü için fizyoterapi hizmetlerini başlattı ve yönetti. 1988'de, Lexington'daki Kentucky Üniversitesi'nde Cardinal Hill Hastanesi Kafa Travması ve Pediatri ekiplerine danışmanlık yaptı. Stanford'daki Lucile Packard Çocuk Hastanesinin fizyoterapi bölümüne yardım ve danışmanlık sunarak 4 yıl görev yaptı. 1993 yılından beri, Colorado, Telluride'de özel olarak danışmanlık ve uygulama yapmaktadır. Daha çok, literatür ve eğitim materyalleri üretmeye, öğretmeye ve kendi geliştirdiği TheraTogs sistemleri dahil olmak üzere terapötik ürünler geliştirme üzerine çalışmaktadır. 2002 yılından bu yana, çocuklarda ve yetişkinlerde nöromotor, ortopedik ve postüral koşulları ele almak için özelleştirilebilir fizyoterapi ve  rehabilitasyon sistemleri tasarlayan ve üreten TheraTogs, Inc.'in Başkan / Baş Tıbbi Sorumlusu olarak görev yapmaktadır.

http://cloudsdomain.com/uploads/icerikresim/35379.jpgHubertus van Hedel (İsviçre)
Huub van Hedel, nörorehabilitasyon profesörü ve Zürih Üniversitesi Çocuk Hastanesi,  İsviçre Çocuk Rehabilitasyonu  yönetim kurulu üyesi ve araştırma başkanıdır.
Huub van Hedel, eğitimini Hollanda'da fizyoterapist ve biyomedikal sağlık bilimcisi olarak tamamladı. İsviçre'ye taşındı ve 2010 yılında pediatrik nörorehabilitasyona geçmeden önce yetişkin nörorehabilitasyonu alanında çalıştı. Araştırma alanları nörorehabilitasyon, sonuç değerlendirmeleri, motor öğrenme ve beynin reorganizasyonunu kapsamaktadır. Robotik ve exergame dahil olmak üzere, rehabilitasyon teknolojilerinin kişiselleştirilmiş uygulamalarının geliştirilmesi ve iyileştirilmesine özel bir ilgisi vardır. Halen Gelişmiş Robotik Terapi Entegre Merkezler (ARTIC) ağına başkanlık etmektedir. Huub, 2010'da Susanne Klein-Vogelbach “Özel Ödülü”, 2011'de Avustralya Tıbbi Rehabilitasyon Fakültesi'nin Norrington dersi ve 2018'de Edinburgh Queen Margaret Üniversitesi Onursal Profesörü gibi çeşitli ödüller aldı. Çeşitli öğretim görevlerine sahiptir, yaklaşık 100 yayını basılmıştır. Neurorehabilitation and Neural Repair dergisinin yayın kurulu üyesidir.

http://cloudsdomain.com/uploads/icerikresim/35380.jpgRoselyn Boyd (Avustralya)
Profesör Roslyn Boyd, Queensland Üniversitesi Tıp Fakültesi'nde uluslararası alanda tanınan bir araştırma grubu olan Queensland Serebral Palsi ve Rehabilitasyon Araştırma Merkezi'nin (QCPRRC) Bilimsel Direktörüdür. Merkez, 38 araştırmacıdan oluşan multidisipliner bir ekip içermektedir  ve buna ek olarak, Lady Cilento Çocuk Hastanesinde bulunan eyalet çapındaki Queensland Pediatrik Rehabilitasyon Servisinde farklı disiplinlerden 60 klinisyene klinik araştırma liderliği sağlamaktadır. Avustralya ve Londra'da bir fizyoterapist olarak eğitim ve deneyimden sonra, nörobilim alanında doktorasını La Trobe Üniversitesi, Beyin Araştırma Enstitüsü ve Melbourne'daki Murdoch Çocuk Araştırma Enstitüsü'nde tamamladı. Profesör Boyd, Queensland Üniversitesi'ne 2007 yılında Smart State Bursu geldi ve daha yakın zamanda Qld Hükümeti İnovasyon Departmanı tarafından finanse edilen bir EBrain programı hibesine liderlik etti. Araştırma ekibi, SP'li okul öncesi çağındaki çocuklar için motor ve beyin gelişiminin erken doğal seyri, Hemiplejili çocuklar için yeni rehabilitasyonun etkinliği ve yüksek SP riski taşıyan bebekler için çok erken teşhis ve erken müdahale üzerine araştırmalara odaklanmaktadır. Bu araştırma programı, eğitimin nöroplastisite (NHMRC, ARC) üzerindeki etkisini değerlendirmek için motor ve duyusal motor korteksin fonksiyonel görüntülemesi, Difüzyon Görüntüleme ve Fonksiyonel ilişkileri dahil olmak üzere gelişmiş beyin görüntüleme ile desteklenmektedir. Prof. Boyd, American Academy of Cerebral Palsy and Developmental Medicine'de 3 kez prestijli uluslararası Gayle Arnold Ödülü'ne layık görüldü. Prof. Boyd’un, uluslararası hakemli dergilerde 170'in üzerinde makalesi yayınladı.

http://cloudsdomain.com/uploads/icerikresim/35377.jpgPeter Rosenbaum (Kanada)
Peter Rosenbaum, MD, FRCP (C) McMaster Üniversitesi fakültesine 1973'te katıldı ve 1984'ten beri Pediatri Profesörü olarak görev yapmaktadır. Pediatri Bölümü'nde Profesör ve Klinik Epidemiyoloji ve Biyoistatistik Bölümü'nde Yardımcı Üyedir. Rosenbaum,  1989'da, sağlık sistemi bağlantılı bir araştırma birimi olan CanChild Çocukluk Engellilik Araştırmaları Merkezi'nin kurucularındandır ve şu anda araştırma ve yaygınlaştırma faaliyetleri ile dünya çapında tanınmaktadır.

Dr. Rosenbaum, 350'den fazla hakemli dergi makalesi ve kitap bölümüne katkıda bulunan bir yazardır. 30 ülkede davetli öğretim elemanı ve açılış konuşmacısı olmuştur. “Serebral Palsi: Tanıdan Yetişkin Yaşamına” (2012) 'nın ortak yazarı ve Dr. Gabriel Ronen ile “Nörolojik ve Gelişimsel Koşullara Sahip Çocuk ve Genç Yetişkinlerin Yaşam Kalitesi Sonuçları” (2013)'nın ortak editörüdür. 2016 yılında, meslektaşları ile birlikte gelişimsel tıbbın etik ikilemleri üzerine bir kitap yayımlamıştır ve 2018 itibariyle ICF üzerine bir kitabı basılmıştır. Dr. Rosenbaum, yaklaşık 80 yüksek lisans öğrencisiyle çalıştı ve McMaster'a ek olarak Oxford, Utrecht, Witwatersrand ve Toronto Üniversitelerinde yüksek lisans danışmanı veya komite üyesi olarak görev yaptı. 2012-14 arasında UNICEF’in Engelli Çocuklara İlişkin Verilerin Toplanmasına ilişkin Uzman Danışmanlığı görevini üstlendi. Ödülleri arasında Kanada Pediatri Derneği'nden Ross Ödülü (2000); Fahri Bilim Doktoru derecesi, Université Laval (2005); AACPDM’nin ilk Mentorluk Ödülü (2007) ve Yaşam Boyu Başarı Ödülü (2014). 2015 yılında, "çocukluk engelleri alanında olumlu küresel ilerlemeler sağlamada olağanüstü başarı ve liderlik" nedeniyle ilk Holland Bloorview Mükemmellik Madalyası'nı aldı. Ekim 2017'de, Hayfa Üniversitesi tarafından, çocukluk engelleri araştırmalarında yaşam boyu elde ettiği başarılar nedeniyle üniversitenin Carmel Başarı Ödülü ile onurlandırıldı. Mayıs 2018'de Avrupa Çocukluk Engellilik Akademisi'nin 30. yıllık toplantısında Fondation Paralysie Cérébral / Fondation Motrice Ödülü'nü aldı.

http://cloudsdomain.com/uploads/icerikresim/35374.jpgChristine Imms (Avustralya)
Profesör Christine Imms, Avustralya’nın en büyük çocuk sağlığı araştırmaları enstitüsü olan Murdoch Children's Research Institute (MCRI) Nöro-engellilik ve Rehabilitasyon araştırma grubu içinde Onursal Yardımcı Yöneticidir.

Prof. Imms , ağırlıklı olarak pediatrik serebral palsi alanında nöro-engelliliği  olan çocuklar ve ergenler için toplumsal katılımı optimize etmeye odaklanan araştırmalarda uluslararası bir liderdir. Çalışmaları arasında araştırma ve uygulamada kullanılan sonuç ölçütlerinin geliştirilmesini ve geçerlilik ve güvenilirliğini gösterilmesi ile belirli ergoterapi müdahalelerinin tek başına veya birlikte kullanımının etkilerini değerlendirilmesi bulunmaktadır. Prof. Imms, serebral palsili ergenler ve genç yetişkinler için Sağlık, Bağımsızlık, Ekonomik Katılım ve Bakım Merkezi'nde baş araştırmacıdır (CP-Achieve). Bu merkez, önemli ölçüde dezavantajlı olduğu bilinen ve nüfusu artan serebral palsili ergenlerin ve genç yetişkinlerin (10-30 yaş) sağlık ve sosyal eşitsizliklerini ele almaktadır. Prof. Imms,  aynı zamanda Melbourne Üniversitesi'nde (Apex Kürsüsü) Apex Avustralya Nörogelişim ve Engellilik Başkanıdır ve Occupational Therapy Australia Research Academy'de rol almaktadır. Engellilik ve Gelişim Araştırma Merkezi: Yaşam Boyu Çeşitlilik'in kurucu direktörlük görevini de yürütmüştür.

http://cloudsdomain.com/uploads/icerikresim/35374.jpgAnnie Sampsonidis (Yunanistan)
Annie Sampsonidis, New York Üniversitesi ergoterapi  bölümünden 1989 yılında mezun oldu. Uzmanlıkları, Sertifikalı Nörogelişimsel Temel Eğitim, Sertifikalı Nörogelişimsel Bebek Eğitimi, Duyusal Bütünleme Duyusal Bütünleme Testi ile Duyusal Bütünleme Değerlendirmesi Sertifikalı, Duyusal Bütünleme Müdahalesinde İleri Eğitimdir. Syn-Ergasia, Terapötik Müdahale'nin kurucusudur